Polgármesteri Hivatal

thumb_up 346 kedvelés
rate_review 6 Vélemények
favorite 4 kedvencek
Köztársaság út 93.
3672 Borsodnádasd, Magyarország
phone
Kattintson ide a telefon megjelenítéséhez
Információkérés

Polgármesteri Hivatal Company Information

Általános információ

A borsodnádasdi MŰ-vész-HELY 15 évvel ezelőtt a Petőfi Művelődési ház szakköreként jött létre. 6-18 éves gyerekek számára képzőművészeti alkotóműhely volt. A csoport szervezője, vezetője Sztrakai Judit festő-restaurátor művész, legfőbb segítője Pappné Szalka Magdolna, az akkori művelődési ház igazgatója volt, de a munkába, segítő felnőtteket is bevont, akik maguk is szintén szívesen alkottak. Festés, rajzolás, agyagozás, nemez készítés, szövés, gyöngyözés, játékkészítés, batikolás volt a hetenkénti, egy délutáni /estébe nyúló/ foglalkozások programja. A gyermekek által felhasznált anyagokat minimális részben a szülők adták, a drágább anyagokat döntő többségében a műhely vezetője saját erőből finanszírozta. 6 éven keresztül sikerült a gyermekek részére egyhetes alkotótábort szervezni,a közeli Bogácson, kedvezményes áron, az önkormányzat üdülőjében,

2002- ben, Egerben láttuk néhány „műhelyes” gyerekkel és Jutka nénivel, Dés László musicaljét a Valahol Európábant. Annyira megtetszett mindenkinek, hogy felmerült a kérdés: „Miért ne próbálnánk meg mi is színészkedni, és előadni ezt a csodálatos művet?” Az ötlet szinte futótűzként terjedt el a gyerekek között, és szakítva eddigi hagyományainkkal belevágtunk a színház világának megismerésébe. Segítségül több felnőtt is csatlakozott, így pl. Keresztfalviné Németh Barbara, fiatal énektanárnő is, aki segített a dalok betanulásában. Közel másfél éves, kemény munka és rengeteg próba, áldozat után 2004-ben a Nádasd Napok egyik rendezvényeként óriási sikerrel, három teltházas előadáson mutattuk be a darabot.” A sikeren felbuzdulva a színjátszás, azon belül a musical műfaj teljesen elvarázsolta a gyerekeket. Sajnos az önkormányzati vezetésben történt változások, és a művelődési ház vezetőjének elbocsátása után szervezetileg sehová sem tartozunk. Ennek ellenére a próbák heti rendszerességgel folytatódtak, és 2006-ban előadtuk a Rómeó és Júlia c. musicalt 48 szereplő részvételével, ami szintén elsöprő sikert aratott. A díszlet és jelmezkészítés továbbra is közös munka volt. A darabba természetesen felnőtt szereplőket is bevontunk. A következű évben musicalválogatásokkal készültünk fellépéseinkre. Május 1-én, augusztus 20-án és Szilveszter előestéjén léptünk fel, de meghívást kaptunk más környező települések rendezvényeire is. Szeptembertől, a fűtési idény beindulásától a művelődési ház is bezárt, próbáinkat Jutka néni műtermében folytathattuk. 2008 július 4.-én mutattuk be a Dzsungel Könyve c. musicalt, két előadáson, szintén nagy sikerrel. A munka tovább folytatódott.

Megszerettük az együttes éneklést, táncot, szerepjátszást, és kipróbáltuk magunkat – a musical műfajában. A továbblépéshez, illetve a zenei ismeretek továbbviteléhez adott egy olyan műfaj, amely ellentétben a musical-lel, a miénk – egy műfaj, ami mivel szívünkhöz eredendő magyarsága révén oly közel áll (és világszerte mi, magyarok műveljük a legmagasabb színvonalon!) – ez pedig az operett. 2007 decemberében a borsodnádasdi művelődési házban megrendezésre került egy musical gála, amelybe, az igények és a befogadás készségének szondájaként bekerült Füsti Molnár Béla magánénekes jóvoltából egy operett dal – a Hajmási Péter című. A fogadtatás minden várakozást felülmúlt: a gyerekekkel boldogan próbáltuk a számunkra ismeretlen dalt az énekessel együtt énekelni, táncoltunk a remek muzsikára.

Ezek folyamodványaként született meg az elhatározás: meg kellene próbálkozni egy ilyen jellegű tábor megrendezésével a 2008-as év nyarán. A tábor vezetését és szakmai irányítását két professzionális előadóművész boldogan vállalta, Balogh László, és Füsti Molnár Béla.

Balogh László tenorista, a debreceni zeneművészeti főiskola elvégzése után a bécsi zeneakadémián szerzett operaénekesi diplomát, majd a bécsi Kammeroper szólistája lett. Hazatérve előbb a debreceni Csokonai Színház vezető tenoristájaként alkotott (17 opera főszerep, 13 operett főszerep, számos oratórium és gálakoncert interpretátora), 2000 tavaszán pedig a Magyar Állami Operaház szólistája lett. Azóta is számos külföldi (Kína, Izrael, USA, a teljes nyugat Európa ) és hazai (soproni Petőfi Színház, békéscsabai Jókai Színház, Pécsi Nemzeti Színház, stb.) előadásban volt alkalma szakmai tudását tovább mélyíteni.

Füsti Molnár Béla baritonista, a budapesti Szent István Konzervatórium után a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait. 1995-ben Kazinczy díjjal tüntették ki. Pedagógiai diplomát a budapesti ELTE-n szerzett. 1998-ban a Budapesti Operettszínházhoz szerződött. 5 opera- és 16 operett-főszerep van a repertoárján, ezen kívül koncertek, dalestek, gálaműsorok keretében pódiuménekesként is tevékenykedik (hazánkon kívül Németország, Ausztria, Dánia, Svájc, Franciaország, Hollandia, Luxemburg, Szlovákia, USA, Kína, Izrael, itthon több vidéki színházon kívül a Gyulai Nyári Játékok évek óta visszatérő művésze). 2007-ben a MÖB szakmai ösztöndíjjal jutalmazta, melynek keretein belül a kolozsvári Gheorghe Dima Színház- és Zeneművészeti Konzervatóriumban csiszolhatta világhírű mesterek szakmai vezetése alatt a tudását. Az utóbbi években Hídvégi Miklós rendező asszisztenseként ismerkedett a dramaturgia és rendezés tudományával.

Mindkét énekes a gyakorlati tudáson kívül nagy zenepedagógiai gyakorlattal rendelkezik, az operett műfaját pedig behatóan ismeri, így a szükséges zenei anyagokat is be tudtuk szerezni. A tábor híre gyorsan elterjedt a környező településeken is. Nagy örömünkre csatlakozott hozzánk néhány fiatal az ÓMI (Ózdi Művelődési Intézmények) zenés színházából is. A kurzus magában foglalta az alapvető zenei ismeretek oktatásán kívül a hangképzés alapjait, a kiválasztott dalok bekorrepetálását, és a kurzus végén egy gálakoncert előkészítését és produkcióját. A kurzus alatt egyéni és csoportos foglalkozások váltották egymást – az egyéni zongorás hangképzéstől a csoportos táncpróbákig. Így mindenki adottságainak, habitusának, tudásának megfelelően olyan anyaggal foglalkozott, amiben ő, és a záró koncerten a közönség is a legnagyobb örömét lelte. A tábor célja volt, hogy kitágítsa a résztvevők zenei világát, megismertesse – és remélhetőleg meg is kedveltesse - velük az operettet, ezt a korunkban méltatlanul „mostohagyermekké” lett csodát. Az operett komplexitásából adódóan is sokat adhat, lévén egy olyan világba kalauzolja el a hallgatót és előadót, amellyel jobbára csak olvasmányélményeiben találkozhatna – és ezzel szervesen hozzájárul a gyermekek mentális, kulturális fejlődéséhez, ízlésviláguk finomodásához. Ez a műfaj valóban csoda, mert mint ahogy mondani szokták: szép mese felnőtteknek. Az igény pedig meg volt rá, hiszen a gálakoncertet bebizonyította, hogy Kálmán, Lehár, Kacsóh, Eisemann, Szirmai, Jacoby és a többiek dallamai bárhol és bármikor örömöt, boldogságot adnak, és ha csak egy rövid időre is, de a mindennapok gondjainak szürke viharfelhői feletti ragyogó napsütéssel ajándékozzák meg a hallgatót és az előadót egyformán.

Az énekesek, - Bélus és Laci – elmondása szerint minden várakozást felülmúlt amit tapasztaltak velünk, a gyerekekkel való munka során.

Kis szünet után 2010 novemberében újra nagy fába vágtuk fejszéinket. Az elmúlt két évben a „műhely” amatőr társulata szinte teljesen lecserélődött, így most a legfiatalabb szereplőnk öt éves, a legidősebb korát pedig nem illik firtatni. 2010 júliusában adtuk elő Miklós Tibor és Kocsák Tibor musicaljét a Légy jó mindhaláligot. Sajnos az anyagiak miatt csak egy előadást tudtunk tartani, de azt az eddigieknél is nagyobb sikerrel. Megmutatthatta tehetségét a legfiatalabb tagunk Keresztfalvy Bence aki mindössze öt évesen szólót énekelt, de színpadra lépett mérnök, tanár, sőt még volt polgármesterünk is. Nagy segítségünkre volt Papp Csaba budapesti koreográfus-rendező művész aki megmutatta nekünk hogyan is zajlanak a próbák egy igazi színházban.

Mottónk, Kodály Zoltán halhatatlan sorait idézendő, miszerint „A zene mindenkié!” – legyen hát így – tegyünk érte, hogy a zene mindenkié lehessen.

Köztársaság út 93. Borsodnádasd

Nyitvatartási idő
Parkolás
A vállalatnak van egy parkolója.
Telefonszám
+3636493072
Linki
Közösségi fiókok
Kulcsszavak
hivatal

Polgármesteri Hivatal Reviews & Ratings

How do you rate this company?

Are you the owner of this company? If so, do not lose the opportunity to update your company's profile, add products, offers and higher position in search engines.

Egy hasonló oldal az Ön vállalkozásához? Make sure everyone can find you and your offer. Create your dedicated company page on Yoys - it's simply and easy!
Adja hozzá cégét