FVM Középiskola Mezőgazdasági Szakképzőiskola és Kollégium
9751 Vép, Magyarország
FVM Középiskola Mezőgazdasági Szakképzőiskola és Kollégium Company Information
Általános információ
Iskolánk története röviden
Az iskolánk története az 1959-es évekig nyúlik vissza. Az akkori agrárpolitika nagyarányú gépesítéssel lendítette fel a mezőgazdasági termelést. A Szovjetunióból és más „baráti” országokból hazánkba szállított traktorok, munkagépek technikai működtetéséhez szakembereket kellett képezni, így az országban két mezőgazdasági gépészképző szakiskola is létre jött, Szabadszálláson és Pápán.
A pápai iskolában 1959. november 19-én indult az első traktorvezető tanfolyam, ahol egészen 1962 júliusáig olyannyira sikeresen képezték a hazai szakembereket, hogy az állami vezetés joggal büszkélkedhetett a külföldről hazánkba látogató állami delegációknak.
Azonban az 1960-as évek politikai viszonyainak változása miatt a gépészképzésnek új bázishelyet kellett keresni, így a Vas Megyei Tanács segítő támogatásával a pápai képzőiskola Vépen, a volt Erdődy-kastély területén folytathatta a munkáját. 1962-ben nagyarányú építkezés vette kezdetét, hiszen az oktató-nevelő munka feltételeit meg kellett teremteni. Felújították a romos, lepusztult állapotban lévő kastélyt, helyreállították a több hektáros parkját, valamint felépültek a gépszínek, műhelyek, és elkészült az iskola közműhálózata is. Mindez lehetővé tette, hogy a dominánsan felnőttképzés keretén belüli oktatás mellett előtérbe kerüljön az iskolarendszerű szakképzés. Iskolánk múltjában az 1969-es év ismét mérföldkő: felavathattuk az új tanügyi épületünket, ami a mai napig oktató-nevelő munkánk centruma.
A világhírnek is méltán nevezhető ismertségünket az 1975-ben, a Nemzetközi, Műszaki, Tudományos Irodával kötött hosszú távú szerződésnek köszönhetjük. Megindult a külföldiek szakmai képzése, Irakból, Tanzániából, Jamaicából, Líbiából, Kubából, Laoszból, Tunéziából, Dél-Jemenből, Szudánból, Mexikóból és Etiópiából érkeztek hozzánk tanulók. Az 1980-as évek jelentették iskolánk történetében a legprosperálóbb időszakot: az oktatástechnológiai fejlesztések, az agrárképzésben résztvevő felsőfokú intézményekkel kialakított együttműködések, az országos és megyei szakmai, kulturális és sportversenyek széles körben elismertté tették iskolánkat.
A hazai rendszerváltás után ez a lendületes fejlődés megtorpant ugyan, de az 1990-ben elinduló gazdasszonyképzésünk és a közel 300 ha-s tangazdaságunk létrejötte, valamint később a rendvédelmi képzésünk elindítása azt jelentette, hogy iskolánk az új kihívásokhoz és a követelményekhez folyamatosan alkalmazkodott, innovatív oktató-nevelő munkájával az agrárszakoktatásban továbbra is példaértékű maradt.
2008-ban a szakképzésben történő változások intézményünket is érintették, tagintézményévé váltunk a Dunántúli Térségi Integrált Szakképző Központnak, megőrizve továbbra is vezető szerepünket Nyugat-Dunántúl agrárszakképzésében. Ma, a 21. század elején büszkén tekintünk vissza a több mint 50 éves múltunkra, és azon munkálkodunk, hogy a jelenünk és a jövőnk éppolyan sikeres legyen, mint elődeink „története”.
Iskolánk igazgatói:
1959 – 1970 Harsányi Lajos
1970 – 1990 Dr. Apró Attila
1990 – 2000 Éder Lajos
2000 – 2007 Soós Pál
2007 – 2012 Ugróczky Ferenc
2012 - Hollósi Éva
SZs
Felhasznált irodalom: Ugróczky Ferenc (szerk.)(2009): FVM DASzK, Szakképző Iskola- FVM Középiskola, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium jubileumi évkönyve. Iskolai nyomda, Vép
Szent Imre utca 36 Vép
- Nyitvatartási idő
- Telefonszám
- +3694543200
- Linki
- Közösségi fiókok
- Kulcsszavak
- iskola, középiskola, állami iskola
FVM Középiskola Mezőgazdasági Szakképzőiskola és Kollégium Reviews & Ratings
How do you rate this company?
Are you the owner of this company? If so, do not lose the opportunity to update your company's profile, add products, offers and higher position in search engines.